Wednesday, July 4, 2012

561


Wiejski landszaft - jednocześnie droga dojazdowa do podwrocławskiego Zakładu Doświadczalnego Instytutu Zootechniki Państwowego Instytutu Badawczego. Dzisiaj przeczytałem, że "Realizowana w Stacji tematyka badawcza koncentruje się na doskonaleniu istniejących linii świń, głównie w zakresie wyprowadzenia świń odpornych na stres i wytworzenia (...) wysokoprodukcyjnych populacji świń wolnych od defektów genetycznych. W ramach zwiększania możliwości biotechnologicznych metod kierowania rozrodem testuje się preparaty przeciwdziałające bezmleczności macior, preparaty hormonalne stymulujące wystąpienie rui u loszek oraz rozcieńczalniki nasienia przeznaczonego do sztucznej inseminacji, które znacznie przedłużają żywotność plemników. Prowadzi się również prace zmierzające do uzyskania transgenicznych świń na drodze mikroiniekcji egzogennego DNA do 1 i 2 blastromerowych zarodków.(...)" [źródło: tu]. 
Ciekawe. I przerażające.

7 comments:

Przemysław Nieciecki said...

1984

Krytyka Fotograficzna said...

Widzę, że przechodzisz w dokument zaangażowany ;) Moja dziewczyna studiuje coś podobnego. Ażeby nasze jedzenie było "wydajniejsze" za życia, hehe

lukaszbiederman said...

nie - ten post to raczej tylko taki mały skok w bok ;))
pozdro !

Zatoichi said...

Witaj Łukaszu - czasem wpadam bo mam w śledzonych! Fota jak zawsze w świetnym stylu ale opis do tego rewelacja :) Się uśmiałem!
Pozdrawiam Sławek
voal.pl

Zatoichi said...

....choć z drugiej strony nie ma w tym nic śmiesznego......

lukaszbiederman said...

;))
pozdro Sławek!!

fotoagrafka said...

Fotografia piekna,tekst przeraza,pzdr